RENOWACJE KAMIENICrenowacje kamienic sztukateria elewacyjna szypulski

RENOWACJE KAMIENIC, PAŁACÓW I DWORKÓW

Stare kamienice, pałacyki i dworki są jak diamenty. Na tle współczesnych rozwiązań architektonicznych prezentują się pięknie tylko wtedy, gdy są dobrze oszlifowane. Ten szlif kamienice, pałacyki i dworki zdobywają dzięki wzorom, które ubogacają ich elewację. I o ile w momencie ich pierwotnego ukończenia zachwycały swoim blaskiem, o tyle w dzisiejszych czasach często wymagają kompleksowej renowacji, w tym odtworzenia elementów sztukaterii, by na nowo stać się diamentami w koronie współczesnej myśli architektonicznej.
Wykonanie sztukaterii, czyli elementów ozdobnych na elewacji budynków, a w szczególności na starych kamienicach, pałacach i dworkach, jest moją pasją. Jestem sztukatorem od 26 lat. W tym czasie zdobyłem wiedzę i doświadczenie, które pozwalają mi odwzorować każdy przedstawiony projekt, a nawet odtworzyć projekt z pozostałości elementów dekoru, które zniszczone lub częściowo uszkodzone, nadal widnieją na fasadach starych kamienic.
Brałem udział przy projektowaniu i wykonywałem renowacje sztukaterii na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu, w tym Mauzoleum Piastów Śląskich, Salę Pinottiego, a także część mieszkalną Zamku, a moja sztukateria zdobi kamienice we Wrocławiu, w Brzegu, w Opolu i w Prudniku.
Posiadam bogatą ofertę wzorów sztukaterii elewacyjnej z możliwością realizowania indywidulanych projektów. W swojej pracy wykorzystuję materiały, które nie obciążają dodatkowo konstrukcji budynku i mogą zostać zamontowane także przez mniej wykwalifikowanych pracowników budowalnych. Ponadto, wykonuję modele w glinie lub w gipsie, na bazie których tworzę formy do późniejszych odlewów poszczególnych elementów sztukaterii.
W ramach współpracy z wykonawcami generalnymi lub na zlecenie właścicieli zabytkowych obiektów zapewniam profesjonalne doradztwo w zakresie odtworzenia elementów architektonicznych fasady budynku, przygotowanie formy odlewniczej lub rysunków do plotera termicznego, wykonanie elementów i terminową dostawę, a także montaż przy większych realizacjach. Najczęściej współpracuję z firmami budowalnymi, które specjalizują się w renowacji zabytkowych budynków i chcą otrzymać gotowe do montażu elementy sztukaterii, które stylem i sposobem wykonania będą pasować do rekonstruowanej fasady budynku.
Diamenty są po to, by zachwycać, więc jeżeli szukasz sztukatora, który wykona dla Ciebie elementy dekoru zewnętrznego kamienic, pałaców lub dworków, to jesteś we właściwym miejscu. Napisz do mnie lub zadzwoń i porozmawiajmy jak dzięki elementom sztukaterii stworzyć klasyczne piękno w nowoczesnym wydaniu i przywrócić starym budynkom ich dawną świetność.
elewacje kamienic sztukateria rafal szypulski opolskie
renowacje kamienic sztukateria elewacyjna brzeg

KONTAKT